Zalety stalowych hal magazynowych

Posted In Hale magazynowe - By On With 0 Comments

Wykorzystanie stalowych konstrukcji w budowie hal magazynowych to jedno z najpopularniejszych w obecnej chwili rozwiązań. Pośród licznych zalet hal stalowych szczególnie zwraca się uwagę na chociażby elastyczność, z jaką można dokonać wyboru różnych opcji w zakresie technik montażu oraz wykończenia. W zależności od potrzeb oraz dostępnego budżetu jest możliwe bardzo szybkie wzniesienie magazynu, który spełni idealnie nasze oczekiwania.

Obiekty budowane na bazie stalowych prefabrykatów realizują najróżniejsze wymogi, jeśli chodzi o objętość lub obciążenia. Magazyn powstały w takiej technologii może mieć powierzchnię nawet kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych, przy bardzo dużych rozpiętościach pomimo braku filarów wspierających. Jeśli zaś początkowo optymalnie dopasowany do potrzeb danego przedsiębiorcy rzut tego budynku przestanie z upływem czasu odpowiadać potrzebom to wówczas dzięki wykorzystaniu systemów modułowych dostosowanie hali stalowej do obecnych wymagań (przykładowo poprzez powiększenie powierzchni magazynowej) nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Tani, szybki i łatwy montaż

Technologia ta wykorzystuje lekkie, a jednocześnie wytrzymałe elementy, których montaż nie jest czynnością skomplikowaną. Ma to bezpośrednie przełożenie na koszt transportu tych elementów oraz na koszt postawienia magazynu o stalowej konstrukcji. W porównaniu do tradycyjnej techniki murowania praktycznie nie występuje tutaj konieczność przeprowadzenia robót mokrych. Wszystko to razem sprawia, iż prace przeprowadzone na terenie budowy przebiegają bardzo szybko i niezwykle sprawnie. Halę stalową można postawić nawet w ciągu jednego miesiąca.

Równie łatwym procesem co montaż jest demontaż takiego magazynu, jego transport w inne, dowolne miejsce oraz tymczasowe przechowywanie. Jest to szczególnie istotne w przypadku obiektów, których głównym przeznaczeniem jest funkcjonowanie tylko i wyłącznie przez określony czas.

Bezpieczeństwo

Niektórzy przedsiębiorcy mogą martwić się o bezpieczeństwo stalowych konstrukcji oraz przechowywanych w nich towarów. Obawy te najczęściej są bezpodstawne. Mimo niskiego ciężaru właściwego stalowych elementów hale tego rodzaju cechuje całkiem wysoką odpornością. Jednospadowe, dwuspadowe lub wielospadowe dachy hal stalowych są kładzione zgodnie z normami, które uwzględniają obciążenia związane z opadami śniegu oraz parciem wiatru. Dodatkowo stalową konstrukcję pokryć można specjalną, pęczniejącą farbą ognioochronną.

About the Author

-

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>