Tradycyjne stodoły i warsztaty odchodzą w niepamięć

Posted In Hale rolnicze - By On With 0 Comments

Produkcja rolnicza to bardzo specyficzna gałąź przemysłu, która jednak rozwija się w takim tempie, jakiego na próżno szukać w jakiejkolwiek innej. Ostatnie kilkanaście lat dało naszej wsi nie tylko zastrzyk pieniędzy, ale również i technologii, która to odmieniła na zawsze oblicze naszych żywicieli, rolników.

Rewolucja w budownictwie

Dzięki zmianom wynikającym z dostępności profesjonalnych hal rolniczych możliwe jest odchodzenie od dawnego, ukierunkowanego w jedną stronę budownictwa. Metalowe hale posiadają obecnie układy wentylacji, mogą być częściowo lub całościowo izolowane, a także można je podzielić i odizolować termicznie jedną część. To pozwala na nie tylko dostosowanie pozornie identycznych budowli do różnych funkcji, ale również i stworzenie czegoś pomiędzy, czegoś zawierającego zarówno część magazynową, która posiada odpowiedni przepływ powietrza pomagający utrzymać odpowiednio niską wilgotność zboża, jak i ogrzewaną i ocieploną warsztatową. Ba, znajdą się też techniczne możliwości i warunki do umieszczenia tam biura.

Jakie warunki należy spełniać by postawić halę?

Formalności nie są wcale trudniejsze aniżeli przy budowie tradycyjnego budynku, który to zwykle pełni tylko jedną funkcję. Sporo natomiast można oszczędzić czasu i pieniędzy w kwestii samego wykonania. Oprócz ław fundamentowych i cokołu, właściwie cała reszta montowana jest przez firmę dostarczającą. Nie trzeba szukać budowlańców, organizować materiałów, samodzielnie ponosić kosztów transportu po uprzednim znalezieniu odpowiednich pojazdów i odpowiadać za jakość materiałów i pracy. Dopracowane na przestrzeni wielu lat hale rolnicze pozwolą zupełnie zapomnieć o tym, że odpowiedzialność i kwestie organizacyjne w ogóle istnieją. Ponadto wiele firm oferuje także pomoc w wykonaniu dokumentacji i fundamentów.

Pozostałe korzyści

Hale dostępne są w różnych kształtach i wymiarach. Można znaleźć zarówno halę tradycyjną, z dwuspadowym dachem, jak i tak zwane ogórki, czyli hale półokrągłe. Przesuwne drzwi na całej szerokości ściany dają możliwość wjazdu nawet dużymi maszynami, więc nie ma znaczenia, czy transportowane będą plony na dużej przyczepie, czy też w celu magazynowania lub naprawy wjedziemy kombajnem, odpowiednio dobrana hala spełni swoje zadania w stu procentach. Ponadto też hale rolnicze stale ewoluują, więc kolejne rozwiązania techniczne są wdrażane bardzo sprawnie i zarówno w kwestiach szybkości budowy, jak i dostosowania wentylacji lub izolacji termicznej, stale następują coraz to nowsze udogodnienia.

About the Author

-

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>