Hale wykonane ze stali

Posted In Hale stalowe - By On With 0 Comments

Hale stalowe zdobywają w Polsce coraz więcej zwolenników. Te funkcjonalne i nowoczesne konstrukcje mają liczne atuty, cenione przez przedsiębiorców zajmujących się produkcją, sprzedażą i magazynowaniem towarów. Co przesądza o ich zaletach?

Jednym z podstawowych atutów hal stalowych jest ich łatwy i szybki montaż. Są konstruowane z modułów prefabrykowanych, co pozwala na budowę w naprawdę ekspresowym tempie, przy okazji znacznie obniżając jej koszty. Budowa nawet wielkopowierzchniowej hali nie potrwa dłużej niż kilka miesięcy. Tyle czasu wystarczy, by wyrósł obiekt dopasowany do potrzeb i oczekiwań inwestora – i to nie tylko pod względem rozmarów, lecz także funkcji, jaką będzie pełnić. Profesjonalne oprogramowania, używane przez konstruktorów, już na wstępnym etapie pozwalają zaaranżować przestrzeń hali odpowiadającą indywidualnym wymaganiom.

Kolejnym atutem tych obiektów jest ponadprzeciętna mobliność. Można je łatwo i szybko demontować, a potem przenosić w inne miejsca, transportować, przechowywać itp. To ważne zwłasza dla tych inwestorów, którzy zamierzają użytkować halę tylko przez określony czas. Demontaż jest stosunkowo prosty – lekkie konstrukcje stalowe nie wymagalą ciężkiego i specjalistycznego sprzętu. Lekkości towarzyszy wysoka wytrzymałość stalowej konstrukcji, co daje gwarancję długiego użytkowania przy niezbyt wymagającej konserwacji. Wszystkie te cechy pozwalają na budowę obiektu o olbrzymiej powierzchni, nawet do kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych.

Dodajmy, że może to być również obiekt atrakcyjny, bo kwestie estetyczne nie są bez znaczenia. Lekka stalowa konstrukcja daje szansę stworzenia kompleksu, który nie będzie odstraszał wyglądem i harmonijnie wkomponuje się w otoczenie. Hala wcale nie musi być smutno-szara. Stal daje setki możliwości projektantom, którzy mogą wykorzystać w konstrukcjach różnokolorowe panele, kasetony, blachy perforowane, trapezowe czy sinusoidalne. Warto pamiętać, że hale również są wizytówką firmy – zwłaszcza jeśli są budowane w eksponowanych miejscach, na przykład przy głównych drogach.

Hale stalowe znajdują rozmaite zastosowania i mogą pełnić najróżniejsze funkcje – magazynów, lokali usługowych czy obiektów sportowych. Największą karierę robią w branży przemysłowej, która nieustająco potrzebuje coraz to nowych hal produkcyjnych, fabryk, składów towarów, sortowni odpadów. Coraz częściej budowane są w dużych gospodarstwach rolnych. Służą do przechowywania sprzętu rolniczego, maszyn, a także plonów; wykorzystują je hodowcy drobiu, właściciele ferm jaj czy sadownicy. Niezmiennie hale stalowe atrakcyjne są dla wielkich sieci handlowych, które zmieniają je w wielkopowierzchniowe sklepy. Ale powstaje coraz więcej obiektów o ponadprzeciętnym standardzie i nietypowym przeznaczeniu – stalowe hale na świecie kryją tory łyżwiarskie, baseny, stadiony piłkarskie. Lekkie stalowe konstrukcje mają naprawdę wielki potencjał.

About the Author

-

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>