Hale magazynowe i ich zalety

Posted In Hale magazynowe - By On With 0 Comments

Hale magazynowe najczęściej są wykorzystywane jako miejsce przechowywania różnych towarów, materiałów oraz surowców, a także do garażowania pojazdów. Pozwalają one szybko zwiększyć powierzchnię magazynowania, a to wszystko można osiągnąć bez konieczności załatwiania formalności, które zwykle wiążą się z uzyskaniem pozwolenia na budowę murowanego budynku.

Budowa oraz projekt

Firmy zajmujące się wynajmem albo sprzedażą hal magazynowych swoją ofertę dostosowują indywidualnie do potrzeb każdego klienta. Na etapie projektu pod uwagę bierze się przede wszystkim przeznaczenie hali, wielkość, która jest preferowana, a także zagospodarowanie terenu wokół niej. Jeżeli hala służyć ma do składowania to jeszcze przed rozpoczęciem prac nad projektem musi ustalić się sposób magazynowania towarów oraz miejsce, w którym będą rozładowywane, tak by samochody dostawcze mogły swobodnie wyjeżdżać i wjeżdżać.
Kolejnym krokiem jest wybór materiałów, z jakich będzie wykonana hala. Najpopularniejsze są konstrukcje aluminiowe, które uzupełnione są ścianami stworzonymi z blachy trapezowej, płyt warstwowych albo plandek PCV. Hale aluminiowe można postawić bezpośrednio na utwardzonym, wypoziomowanym podłożu (czyli kostce brukowej, betonie, asfalcie). Nie ma konieczności wylewania fundamentów. Te, które są wykonane ze stali umieścić należy na wcześniej przygotowanych fundamentach, co wydłuża czas całej budowy. Aluminiową konstrukcję można natomiast postawić nawet w dwanaście godzin (w sytuacji wielkich hal czas ten zwiększa się, ale zazwyczaj nie przekracza on kilku dni). Poszycia wykonywane są z trwałych materiałów, które odporne są na niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak wiatr, niskie lub wysokie temperatury. Dlatego też hale magazynowe służyć mogą latem i zimą.

Zalety

Łatwość budowy pociąga za sobą kilka kluczowych zalet. Gotową już halę magazynową w prosty sposób można rozebrać, rozbudować, zmniejszyć, przenieść lub przesunąć w inne miejsce. Konstrukcje tego typu sprawdzają się wtedy, kiedy w bardzo krótkim czasie trzeba stworzyć nową powierzchnię składowania – realizacja zamówienia od projektu do oddania hali do użytku zazwyczaj zajmuje około dwóch – trzech tygodni.
Wybór hali aluminiowej związany jest także z oszczędnościami. Nie trzeba wykonywać żadnych fundamentów ani w inny sposób przygotowywać terenu do postawienia hali. Materiały, z jakich zostaje wykonana hala, charakteryzują się trwałością, a koszty jej użytkowania są niskie. Gotową halę aluminiową można odsprzedać na rynku wtórnym bez odczuwalnej straty funduszów.

About the Author

-

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>