Z problemem nadmiernego wypadania włosów ma problem coraz większa liczba mężczyzn, ale i kobiet. Powodow takich stanów może być wiele, stąd bardzo istotna jest diagnostyka i wybór takiej metody leczenia, albo zapobiegania, który będzie najbardziej skuteczny. W terapii trzeba wykorzystać skuteczne preparaty naturalne np.

olejek kokosowy, skrzyp polny czy algi.

Dzięki płukankom z ich zawartością odbudujemy włosy, zminimalizujemy ich wypadanie.

Szybciej natomiast działać będą środki z chemicznymi składnikami, aczkolwiek te wykazują zdecydowanie więcej ubocznych skutków ich uzywania.

Bardzo duże znaczenie w przeciwdziałaniu ma dokładna pielęgnacja skóry głowy, zmniejszenie zabiegów na włosach (koloryzacja, prostowanie, suszenie) i masaż skóry głowy, dzięki któremu wspomagamy cebulki włosów. Środki z przepisu lekarza stosowane w zaawansowanych stadiach chorób mogą być uzywane jedynie zgodnie ze wskazówkami lekarza. Narastanie włosów uaktywnia minoxidil. Środki z jego zawartością najczęściej wmasować trzeba dwa razy na dobę. Czas wspomagania to około 3 miesiące - w tym okresie powinny pojawić się nowe włosy w tych okolicach, w których je stracilismy. Kolejna metoda to wprowadzanie środka z kortyzolem. Raz w miesiącu aplikowany jest zastrzyk, a efekt widoczny już po miesiącu. Dermatolog może zalecić dodatkową terapię. Warto zaznaczyć, że z roku na rok wzrasta ilość leków i zabiegów wpływających na wzrost włosów. To, z jakich powodów utracimy włosy ma znaczenie w doborze skutecznej terapii. Babcine metody mogą być skuteczne w niegroźnych stanach zapalnych. W przypadku, gdy nie ma poprawy, konieczna jest wizyta u lekarza, który przeprowadzi wywiad, skieruje na badania i dobierze metodę terapeutyczną..
Sporo interesujących artykułów możesz znaleść tutaj:: tabletki na mase i rzezbe