,,Ucz się, ucz, ponieważ edukacja do potęgi klucz! " - pewnie nie raz słyszałeś to od osób bardziej obytych. Jedni mówią, że czas nauki jest świetny, a inni, że wspominają go jako najgorszy okres w ich życiu. Jak jest naprawdę? Nie da się tego ustalić, bo odczuwalnie widać, że zdania są podzielone. Każdy po zakończeniu szkoły wystawia indywidualną opinię na ten temat. Można zaobserwować, że osoby, które właśnie się uczą często narzekają, zaś z drugiej strony na myśl przychodzą opowiadania mamy, w których tak niesamowicie radośnie wspomina czasy spędzone w szkolnej ławce.

Wydaje się, że nauczyciele wtedy byli całkiem innymi ludźmi, a ich podejście zdumiewało. Bywały oczywiście wyjątki. W dzisiejszych czasach też są, aczkolwiek przeważnie w przeciwną stronę. Słowo "nauka" jest interpretowana przez każdego inaczej. Trzeba na to spojrzeć jednostronnie. Niektórzy lekcją określają całe swoje istnienie. Zdobywają wiedzę, którą mogą ulokować w danej dziedzinie, ale nie twierdzą, że jest to za sprawką szkoły. Natomiast są ludzie, dla których nauka kojarzy się tylko z tonami książek, ocenami wstawianymi do dziennika. Cóż, można by rzec, że w każdym z tych twierdzeń jest troszkę prawdy.

Nie można zapominać, że ludziom, którzy się uczą, mają wzorowe wyniki jest prościej w życiu, ponieważ trafić na należyte studia nie jest tak bardzo przystępnie.

Jeśli ktoś chce rozwijać się w kierunku np.

medycyny, nauka jest potrzebna, a zdobyta wiedza będzie towarzyszyć przez calutki czas wykonywania swojego zawodu. Żadna omyłka nie jest dopuszczalna. Osoby, które mają problemy z wiedzy, mogą się rozwijać praktycznie. Praca fizyczna dominuje nad umysłową. To jednak nie powinno zrażać młodych osób do zdobywania wiedzy, jako że z biegiem czasu docenią te godziny spędzone na żmudnym powtarzaniu nużącego materiału na sprawdzian. Podsumowując: uzyskana wiedza i umiejętności towarzyszą nam nieustannie, a przykładem może być czytanie i pisanie. Nauka przekazuje niemało kluczy, a tylko do nas należy decyzja czy ich użyjemy..
Czytaj dalej: geburtstagswünsche