Suplementy acai stały się w ostatnim dziesięcioleciu hitem przyspieszającym odchudzanie.

Te małe owoce przewaznie w naszym kraju dostępne są w postaci tabletek z wyciągiem z owoców, albo soku.

Nie wszyscy znają zasadnicze właściwości tych jagód, rosnących na płodnych glebach Amazonii. A w końcu to rodowici mieszkańcy tamtego miejsca kontynentu stosowali je już w XIX stuleciu, zwłaszcza w problemach żołądkowych, bądź problemach skórnych. Owoce acai są źródłem substancji odżywczych, które bywają niezastąpione dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oprócz antyoksydantów z właściwościami przeciwutleniającymi, mającymi wpływ na minimalizowanie ryzyka rozwoju takich schorzeń jak cukrzyca, jaskra, opryszczka, spadek odporności czy choroby układu sercowo-naczyniowego, rak, w swoim składzie zawierają 18 aminokwasów. Owoce te i kwasy omega w nich się znajdujące wzmagają funkcjonowanie mózgu, wzmagają koncentrację, mają też znaczenie dla wyglądu włosów, ciała i paznokci.

Jagody to bogate złoże witamin z grupy A, B i C które mają znaczenie w multum procesach mających miejsce w ludzkim ustroju. W końcu jagody acai odgrywają rolę w redukcji masy ciała.

Oczywiście osiągniecie zamierzonego celu nie będzie możliwe bez wprowadzenia odpowiedniego odżywiania i treningów.

Niemniej dzięki zawartości błonnika, a w łączonych preparatach także chromu, kofeiny z owocami acai zbijanie wagi może być prostsze.

Wokół owoców Acai rosnie mnóstwo nieprawdziwych twierdzeń. Należy podkreślić, że same owoce nie doprowadzą do utraty masy ciała, ani też nie wyleczą wymienianych schorzeń, czy nowotworów. Mają za zadanie intensyfikować powyższe terapie..