Wiele turystów kojarzy urlop w Zakopanem tyko z wynajmem kwater prywatnych bądź noclegów w pensjonatach. Nie każdy jest świadom, że dzisiejsza baza noclegowa jaką przygotowało Zakopane jest tak rozbudowana, że każdy, nawet najbardziej grymaszący i poszukujący komfortowych warunków bez kłopotu wybierze ofertę świetnie dostosowaną do indywidualnych potrzeb.W ofertach lokalnego rynku noclegowego coraz łatwiej wyszukać można propozycję wynajmu komfortowych apartamentów bądź ośrodków wypoczynkowych, w których warunki lokalowe charakteryzuje podwyższony standard wyposażenia. Są one położone w najpiękniejszych zakątkach kurortu co znacznie uławia trafny wybór noclegu. Przyjezdni, którzy chcą się zrelaksować z dala od miejskiego hałasu mają do wyboru kwatery o ponad przeciętnym standardzie urządzenia znajdujące się w najbardziej klimatycznych a zarazem najspokojniejszych rejonach Zakopanego. Wielbiciele życia towarzyskiego mogą z kolei wybrać kwatery zlokalizowane się w bliskiej odległości tętniących w ciągu dnia bądź nocy gwarem turystycznym Krupówek. Zarówno ośrodki wypoczynkowe jak i luksusowe apartamenty znaleźć można również w okolicy stoków narciarskich bądź rejonów przyjaznych wyruszeniu na górskie wędrówki. Tak różnorodna baza lokalowa to odpowiedź Zakopanego na dzisiejsze potrzeby każdego gościa.

Z myślą o zapewnieniu mu jak najlepszych warunków podczas wypoczynku duża część obiektów noclegowych proponuje ponadto liczne atrakcje takie jak dla przykładu, baseny kryte, salony Spa czy siłownie.

Miłośnicy smacznej kuchni mogą również liczyć na góralskie dania podawane przez większość hotelowych restauracji nawet przy muzyce na żywo..