W sytuacji gdy posiadamy firmę warto rozważyć kupno samochodu służbowego . Samochód służbowy pozwoli nam odciążyć swój prywatny samochód oraz odliczyć koszty jego użytkowania. Zakup samochodu służbowego możesz sfinansować kredytem. Kredyt na samochód służbowy pozwoli nam rozłożyć kosztów zakupu w przystępne raty miesięczne. Każdy właściciel firmy planujący kupić samochód firmowy finansowany za pomocą kredytu, najpierw powinien rozważyć, który pojazd go konkretnie zainteresował. Od typu samochodu bowiem zależy rata zaciągniętego kredytu. Następny krok to wybór instytucji bankowej, w jakim zwrócimy się o pożyczkę. Zalecamy porównać każdą z ofert i najkorzystniejszą. Przed wizytą w banku musisz zebrać wszystkie dokumenty firmowe potrzebne do kredytu. Na sposób finansowanie kupna samochodu służbowego możemy wybrać kredyt na samochód służbowy bądź kredyt obrotowy bez precyzowania konkretnego celu zakupu.

Każdy z nich ma swoje korzyści i wady .

Kredyt na samochód jest zazwyczaj mniej oprocentowany, jednak pamiętać należy, że w dokumentach auta, jako właściciel będzie widniał bank zatem sprzedaż przed spłatą pożyczki nie wchodzi w grę. Kredyt obrotowy jest droższy, ale daje swobodną możliwość operowania środkami finansowymi oraz autem kupionym za nie.

Niezależnie od tego, który kredyt zaciągniemy w banku po zakupie auta dla firmy możesz pozwolić sobie na zaksięgowanie do kosztów uzyskania przychodu opłaty z nim powiązane.

Zakupując auto na kredyt, za koszty podatkowe zaliczyć można: prowizja od pożyczki, opłaty związane z spłacaniem kredytu jak również koszty eksploatacyjne samochodu ..