Większość pociech w określonym wieku zaczyna marzyć o posiadaniu własnego domowego pupila. Rodzice zwykle zgadzają się, żeby zrealizować tę prośbę, mając na uwadze fakt, że maluch w towarzystwie zwierzątka wychowuje się lepiej. Jeśli rozważasz wprowadzenie do domu nowego mieszkańca, dobrze zastanów się, jaki pupil będzie najodpowiedniejszy.
Najpopularniejszym czworonożnym przyjacielem jest bez wątpienia pies. Dzieciaki uwielbiają psy, ponieważ są wyjątkowo skore do zabawy i można je uczyć sztuczek.

Nie da się jednak ukryć, że potrzebują również sporo czasu ze strony dziecka. Najodpowiedniejsze są dla rodzin, które lubią sportowy styl życia. Przed podjęciem decyzji o zakupie psa trzeba również szczegółowo rozpatrzyć wybór najlepszej rasy.

Do niewielkiego mieszkania korzystniej jest zakupić niedużego pieska. Ciekawą alternatywą dla psa jest bez wątpienia kot. Również można się z nim bawić i zrobić z niego rodzinnego pupilka.

Koty jednakże są bardziej niechętne nauki sztuczek. Może się okazać, że zamiast tulić się z nowym właścicielem będą chciały chadzać własnymi drogami. Rodzice, którzy nie bardzo chcą powiększyć swoją familię o nowego lokatora, często decydują się na pomysł zakupu rybek.

Niestety, te zwierzaki nie są za bardzo interesujące dla maluchów.

Stanowią raczej element wystroju mieszkania niż rodzinnego przyjaciela. Jeśli nie masz za dużo miejsca w mieszkaniu pomyśl także o pupilach trzymanych w klatkach.

Maleńki chomik, żywiołowy królik czy sympatyczna świnka morska również mogą przysporzyć członkom rodziny sporo radości.

Są jednak mniej wymagające niż kot czy pies.

Już kilkulatek z przyjemnością się nimi zajmie..
Zobacz:
Jak racjonalnie rozpocząć chudnąć?
Modne swetry
Moc jagód acai - poczytaj o tym najlepszym środku na nadwagę
Pożyczki chwilówki bez bik - zestawienie informacji