Sprawdzamy setki magazynów modowych, odwiedzamy strony internetowe oddane najświeższym trendom. Zewsząd nadchodzą na nas obrazy ślicznych, pozbawionych nadprogramowych kilogramów kobiet, oraz dobrze zbudowanych, atletycznych mężczyzn. W nowoczesnych czasach do wyglądu przykłada się de facto kolosalną uwagę.

Każdy chce prezentować się cudownie, bo warunkuje to o samopoczuciu, pewności siebie oraz ogólnemu obrazowi postrzegania własnego "Ja".

Czy wobec tego wojując z nadwagą wolno robić to skutecznie? Już po kilku dniach stosowania restrykcyjnych diet przynajmniej połowa osób się poddaje twierdząc, że nie jedynie nie widać spodziewanych rezultatów, ale pionierskie przyzwyczajenia żywieniowe są tak dużym wyzwaniem, że trudno dopasować je do swojego codziennego sposobu funkcjonowania. Jak wobec tego odchudzać się zdrowo? W głównej mierze należy zbilansować dietę. Czasem dla organizmu ludzkiego starczające jest to, aby dostarczać mu więcej składników odżywczych z warzyw, owoców, chudego mięsa oraz nabiału. Należy naturalnie zacząć ćwiczyć, bowiem to aktywność fizyczna zezwala na prędki powrót do formy. Bezwzględnie należy odstawić wszelkie używki rozpocząwszy od papierosów, poprzez wysokokaloryczne piwo oraz inne typy alkoholi, aż po zwierzęce tłuszcze oraz słodkości nafaszerowane olbrzymią ilością pustych kalorii. Żeby schudnąć szybciej należy również dążyć do osiągnięcia negatywnego bilansu energetycznego. Przez jakiś czas wolno stosować restrykcyjną dietę (np.1200 kcal).

Następnie niemniej jednak pod żadnym pozorem nie powinno się wracać do dawnych przyzwyczajeń..