Od sporej ilości lat istniały sprzeczki między poszczególnymi platformami , które mają zastosowania jako platformy do grania. Dawno temu prowadzono wojny między takimi komputerami jak Amiga bądź też Comodore 64. Jednakże to są poprzednie czasy, których obecnie nie warto rozpatrywać. W obecnej chwili bardzo często spotyka się walki pomiędzy konsolami oraz komputerami. Każde z tych opcji ma swoje zalety oraz minusy. Jeżeli chodzi o konsole to sporą zaletą jest prostota użytkowania oraz stosunkowo godne uwagi ceny zakupienia samej konsoli.

Jednakże niestety także da się znaleźć konkretne wady wśród, których są: ceny gier, brak wydania niektórych gier oraz niemożliwość sterowania przy zastosowaniu klawiatury oraz myszy. Jeśli chodzi o zdecydowanie się na konkretne rozwiązanie to obecnie najpopularniejszymi opcjami są konsole poprzedniej generacji X360/PS3 a także konsole obecnej generacji PS4/XBOX One. W przypadku najnowszych konsol do ich minusów zaliczyć trzeba mniejszą ilość gier a także większą ich cenę. W przypadku komputerów to cena kupna dobrego PC przeznaczonego do grania jest w sporej części przypadków o wiele wyższa niż cena kupna konsoli nowej generacji. Jednak komputery tego rodzaju pozawalają na granie w o wiele większych rozdzielczościach oraz przy wiele większych detalach. Dodatkowo najczęściej gry na komputery dostępne są w mniejszych cenach.

Kolejną różnicą między konkretnymi platformami jest dostępność gier. Na komputery przeważnie wychodzą gry, których nie znajdzie się na konsole. Dzieje się tak również w drugą stronę. Gry ekskluzywne to tak naprawdę konkretny wyznacznik wyboru konkretnej platformy do gier. Mającym najwięcej sensu pomysłem jest posiadanie co najmniej kilku platform do grania..


<< Poprzedni
Następny >>